Dětská židle

Dětská židle

Babička Alena
Babička Alena
Dětská židle | 22. 02. 2013

Mám dva dotazy:Měl by mít prvňák doma zcela nerušenou přípravu do školy, nebo připustit, že ve stejném pokoji si hraje jeho mladší sourozenec (který je veden k tomu, aby jej nerušil)? I když tam sourozenec není, vnuka lákají hračky a s úkolem pospíchá. Řešením by bylo umístit další stolek do ložnice rodičů, který by sloužil jen na školní přípravu a na němž by byly jen školní učebnice a pomůcky. Můžete doporučit vhodný typ židle pro prvňáka k domácímu stolu? Případný odkaz na nějaké stránky.

Dobrý den,


vnuka určitě nechte v jeho pokojíčku, dítě si musí postupně zvykat i na ruch a dokázat se soustředit, protože ve škole musí pracovat ve větším kolektivu. Je důležité, aby nebyl rušen při čtení hlukem. Hračky by neměl mít na pracovním stole, ale v pokoji být mohou. Také musíte vzít v úvahu, že domácí přípravě v 1. ročníku nelze věnovat více jak 10 min - čtení a po pauze třeba 10 min na napsání úkolu. Než se naučí pracovat samostatně, je vhodné, aby s ním u přípravy někdo byl (čtení je přímo nutné kontrolovat).


Pracovní stolek a židle je vhodný takový, kde můžete nastavit výšku dle výšky postavy. Doporučení o sezení najdete v krátkém videu na našich stránkách.

PhDr. Jana Johnová Ph.D.
Odborná garantka projektu

Další dotazy

Kontaktní formulář

Všechny položky jsou povinné
Souhlasím se zpracováním osobních údajů
Používáním webu vyjadřujete souhlas s použitými cookies. Další informace