Grafomotorika

Grafomotorika

Lída
Lída
Grafomotorika | 03. 11. 2011

Dobrý den, můj syn má problémy s grafomotorikou. Pravidelně cvičíme a už se zdálo, že jsme z nejhoršího venku, teď ale najednou začali psát malá psací písmenka a on domů nosí dvojky, je z toho hrozně smutný a já moc nevím, jak mu pomoct. Problém má hlavně s malým „a“. Neví, kde začít a kde skončit. Ono se to týká i kreslení tvaru uzavřeného kruhu. Neexistují třeba nějaké pomůcky, říkanky, něco, co by mu pomohlo líp písmenka nacvičit?

Dobrý den,


při nácviku písmen je základem slovní doprovod. Ten volí každý učitel dle svého uvážení, proto bych Vám doporučila se obrátit na paní učitelku/pana učitele, jaký metodický postup při nácviku jednotlivých písmen používá. Např. při psaní zmíněného "a" lze dítě vést slovy: kousek po lince, oblouček dolů, vyjedeme rovně nahoru a po stejné se vrátíme až na linku, ahoj linko = domluvený slovní doprovod při napojování dalšího písmene.


V případě větších obtíží je třeba stále procvičovat uvolňovací cviky, které ovšem dítěti předkládáme jako hru. Důležité je i pozitivní hodnocení každého menšího úspěchu, protože dítě v tomto věku potřebuje být chváleno.

PhDr. Jana Johnová Ph.D.
Odborná garantka projektu

Další dotazy

Kontaktní formulář

Všechny položky jsou povinné
Souhlasím se zpracováním osobních údajů
Používáním webu vyjadřujete souhlas s použitými cookies. Další informace