Jak správně psát tiskací písmena?

Jak správně psát tiskací písmena?

Šárka
Šárka
Jak správně psát tiskací písmena? | 30. 07. 2014

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli je někde k mání přesný návod, jak správně psát tiskací písmena a číslice, abych to mohla naučit mojí dceru-předškolačku? Zjistila jsem totiž, že dcera některá písmena píše jinak než já (např. M, A, T, Z, 1, 5, 7) a jelikož jsem sama levák a měla jsem s tím ve škole hrozné problémy, tak už si teď nejsem jistá, jak to má být správně. Manžel je pravák a tvrdí, že to dceru učím špatně a snaží se jí přeučit po jeho, ale nikdo nevíme, jak je to vlastně správně, tak bychom se potřebovali ujednotit a odstranit všechny nešvary, než půjde dcera za rok do školy. Ještě podotýkám, že zájem o psaní písmenek projevila dcera sama kolem 4. roku, vůbec jsme jí do ničeho nenutili...Předem děkuji za odpověď a přejí hezký den.S pozdravem Šárka.

Dobrý den,


o dostupnosti přesné metodiky psaní tiskacích písmen nejsem informována. Ale psaní jednotlivých písmen začíná v jejich horní části (tah není od spodní linky, ale opačně). Větší část písmen začíná svislou čarou - dítěti lze připodobnit k dešti. Pak písmeno dokončíme.


Písmeno Z je pouze jedním tahem a začíná se vlevo nahoře. U písmena M se zapíše vodorovná čára směrem dolů a v horní části napojíme a dokončíme písmeno již jednotažně. Písmeno A je třemi tahy. T - nejprve svisle a pak stříška, kterou začínáte vlevo. Pozor na číslo 5, které začíná nejprve svisle dolů. Vodorovná čára v horní části se píše poslední.

PhDr. Jana Johnová Ph.D.
Odborná garantka projektu

Další dotazy

Kontaktní formulář

Všechny položky jsou povinné
Souhlasím se zpracováním osobních údajů
Používáním webu vyjadřujete souhlas s použitými cookies. Další informace