Kdy spravne zacit a jak

Kdy spravne zacit a jak

maminka AlenaP
maminka AlenaP
Kdy spravne zacit a jak | 22. 08. 2012

Dobrý den,předem dotazu děkuji jako maminka za skvělý projekt. Mou otázkou je, kdy vlastně začít s dětmi uvolňovací cviky a kresby. Dcerce je 2,5let - zatím drží pastelky jako "kůl" - což vždy láskyplně opravím, ale po chvilce opět sklouzne k nesprávnému držení. Jaké malůvky jsou doporučené pro tento věk? Mám strach, abych ji nechtěně nepřetížila.A poslední otázka: Jsem levák, ona zatím preferuje pravou ruku. Jak správně postupovat metodicky? Už totiž začíná komentovat, proč držím tužku v jiné ruce.Předem dekuji za odpověd. S přátelským pozdravemAlena

Dobrý den,


zatím má Vaše dcera dostatek času k nácviku správného držení. U láskyplného opravování určitě zůstaňte. K ničemu ji nenuťte a podporujte její přirozený zájem. Pokud malujete spolu využívejte i malování štětcem a poskytňete jí dostatečný prostor = větší papír. Když dítě stojí, uvolňuje ruku od ramene. Vhodné jsou krouživé pohyby - klubíčka...Uvolňovací cviky najdete na obrázcích, které lze vytisknout (vizkreslením k hezkému psaní). Pro malé dítě bude vhodnější obrázek zvětšit. Ale i na ně máte ještě dost času.


K vysvětlení, že někdo píše levou rukou v tomto věku postačí, když jí řeknete, že každý máme šikovnější jinou ruku - Vy levou a ona pravou.

PhDr. Jana Johnová Ph.D.
Odborná garantka projektu

Další dotazy

Kontaktní formulář

Všechny položky jsou povinné
Souhlasím se zpracováním osobních údajů
Používáním webu vyjadřujete souhlas s použitými cookies. Další informace