Procvičte si před psaním ruce

Procvičte si před psaním ruce

Hravé říkanky
Před každým psaním se dětem doporučuje trochu se rozcvičit a uvolnit tak klouby v rameni, lokti i zápěstí. Nejlepší jsou cviky hrou nebo i formou říkanek. „Rovněž po ukončení psaní by se mělo dítě protáhnout a unavenou ruku uvolnit. Možný způsob krátkého protažení je ukázán v záložce VIDEO,“ radí odbornice na správné psaní Jana Johnová a doplňuje, že ideální je, pokud dítě cviky zpočátku napodobuje po rodiči nebo učiteli, až si je postupně zautomatizuje.

Hadrová panenka
Výborným způsobem, jak uvolnit ruce od ramen po zápěstí, je hra na hadrovou panenku. Dítě se položí na záda na podlahu a snaží se celé maximálně uvolnit. Pokud dítěti zvednete ruku, různě zatřesete a náhle pustíte, měla by bezvládně klesnout zpět na zem jako by byla hadrová. Toto uvolnění pak přenášíme do polohy vstoje, kdy v tomto uvolnění provádí dva lehké poskoky na jedné noze, přičemž se obě nohy prostřídají. Uvidíte, že to bude pro dítě zábavné a příště se na další psaní výborně uvolní.

4775_Blue_

Foto: Z praxe učitelů vyšlo TORNADO COOL od firmy Centropen jak nejlepší pero

Základem správného psaní je také výběr vhodné psací pomůcky, se kterou bude psaní jednodušší a ruka nebude školáka bolet. Vhodný tip na psaní je pero TORNADO COOL (od firmy Centropen), které vyšlo jako vhodné i z praxe učitelů. Má speciální ERGO držení s masážními body, neunavuje. Pero vyhovuje pravákům i levákům, ale píší s ním i děti s dysgrafií. Žákovi umožňuje úhlednější písemný projev, protože zanechává tenkou psací stopu. K zakoupení je v papírnictvích po celé České republice v mnoha barevných variantách.

Poradna

Martina
Martina
Psaní 2 letého dítěte

Dobrý den, ráda bych se zeptala na to jestli mám dávat…

Dobrý den, při vedení dítěte ke správnému držení tužky je…

PhDr. Jana Johnová Ph.D.
Odborná garantka projektu
Používáním webu vyjadřujete souhlas s použitými cookies. Další informace