psaní 2. třída

psaní 2. třída

Monika
Monika
psaní 2. třída | 09. 10. 2014

Vážená paní doktorko, můj syn je ve druhé třídě. Při psaní diktátu nedělá mezery mezi jednotlivými slovy a často zapomíná na velká písmena. Nepomáhá ani trénink. Můžete nám poradit jakým způsobem cvičit, aby rozeznal jednotlivá slova a oddělil je mezerou?Děkuji Monika

Dobrý den,


neuvádíte, jakým písmem Váš syn píše. Ale všeobecně lze poradit, aby s ním bylo procvičováno učivo o slovech a větách, kde si dítě uvědomuje jednotlivá slova, počítá je ve větě. Je třeba procvičovat toto učivo i formou akustických cvičení. Dále je možné skládat slova do vět pomocí kartiček, přičemž se zaměřujeme i na psaní velkých písmen (dítě hledá na jednotlivých kartičkách, které slovo bude první - začíná velkým písmenem).Procvičování probíhá i zapisováním vět, kdy lze číslovat počet slov ve větě.


Je zřejmé, že Váš syn nemá toto učivo ještě zafixované, ale to je na počátku druhého ročníku zcela pochopitelné. Jen je třeba učivo nepodcenit, přestože se zdá být jednoduché. Doporučuji možné procvičování konzultovat s paní učitelkou, která určitě doporučí vhodná cvičení.

PhDr. Jana Johnová Ph.D.
Odborná garantka projektu

Další dotazy

Kontaktní formulář

Všechny položky jsou povinné
Souhlasím se zpracováním osobních údajů
Používáním webu vyjadřujete souhlas s použitými cookies. Další informace