Soustředění a psaní u prvňáka

Soustředění a psaní u prvňáka

hana sixtová
hana sixtová
Soustředění a psaní u prvňáka | 27. 05. 2013

Dobrý denMám prvňáčka,bude mu v červenci 7 let.A je ve škole neskutečně aktivní a živý.To je teda i doma.Ve škole se nedokáže soustředit déle než několik málo minut.A co je u něj nejhorší-psaní.Vše chce mít-jak se říká-"frk-mrk".Takže jedno slovo napíše ještě čitelně,ale další-jelikož chce mít hned hotovo-napíše neskutečně velké "koně" a občas klikihák.Doma si píše do cvičných písanek,ale to je pod trvalým dohledem.A dokáže chvíli psát i pomalu a malá písmenka.Mám totiž ještě staršího syna a s ním jsem neměla ve škole problém.Jsou vychovávaní ve stejném prostředí,ale tenhle mladší je "brko".Co s ním?Byl daný do školy brzy?Mám špatný přístup?Učitelka ve škole nezaujme?Nebo já nevím.Učitelka učí prvním rokem,tak jsou na tom stejně.....

Dobrý den,


nemohu Vašemu synovi sice stanovit diagnózu, ale podle popisu jeho chování lze usuzovat, že by mohlo jít o ADHD, což je porucha pozornosti spojená s hyperaktivitou. Domluvte se s paní učitelkou a dohodněte si vyšetření syna v pedagog. psychol. poradně, kde pracují odborníci, kteří mohou určit zda o poruchu jde, ale také Vám poradí, jak s dítětem dále pracovat.


V každém případě je nutné obrnit se trpělivostí a vstřícným přístupem. Pozitivně hodnotit každý správný projev chování. Při práci je nutné odstranit z dosahu vše, co by ho rozptylovalo. Pracovat kratší dobu. Dítě by mělo znát určitý harmonogram - co bude nyní, co ho čeká za chvíli. Vnitřně je pak klidnější.

PhDr. Jana Johnová Ph.D.
Odborná garantka projektu

Další dotazy

Kontaktní formulář

Všechny položky jsou povinné
Souhlasím se zpracováním osobních údajů
Používáním webu vyjadřujete souhlas s použitými cookies. Další informace