Zájem o kreslení u 4 letého dítěte

Zájem o kreslení u 4 letého dítěte

Kateřina Kytková
Kateřina Kytková
Zájem o kreslení u 4 letého dítěte | 05. 09. 2013

Dobrý den,mému synovi jsou 4 roky a 3 měsíce. Nebaví ho malovat. Vždy u toho vydrží jen chvíli. Jeho obrázky velmi vzdáleně připomínají to, co údajně maluje :-) Např. tento týden ve školce vymalovávali velký obrázek pejska. Výtvor syna byl na úrovni o rok mladších dětí. Obrázek byl spíš začáraný, než vymalovaný. Ani jeho držení tužky není ideální a stále se nám nedaří to vylepšit... Měla bych se poradit s odborníkem, zda by syn mohl mít nějaký problém? Jak bych mu mohla pomoct, aby ho malování více bavilo? Jinak syn mi připadá velmi bystrý. Pěkně mluví, má velkou slovní zásobu, dobře se učí nové věci, básničky ze školky si rychle pamatuje, je velmi zvídavý...prostě nepřijde mi nikterak vývojově opožděný. Předem děkuji za odpověď, K. Kytková

Dobrý den,


pokud máte se synem "problém" ohledně malování, nemusíte v tomto věku z toho mít ještě obavy. Dozrávání jednotlivých složek osobnosti je různé u každého dítěte.


Ale ke zvýšení zájmu můžete pomoci vhodnou motivací, zajímavou výtvarnou technikou. Je třeba dostatek trpělivosti - nic není hned. Je důležité si uvědomit, že v tomto věku se dítě nedokáže soustředit příliš dlouho a činnost ho může bavit třeba jen 5 minut. Při výtvarné činnosti můžete být synovi vzorem a malovat si svůj obrázek. I tím se může  zvýšit jeho zájem.


Podporujte rozvoj motoriky i jinými aktivitami - učit se vázat tkaničky u bot, různé uvolňovací cviky, hry se stavebnicí, kde jsou drobné předměty k manipulaci, modelování atd. Pro uvolnění ruky je třeba rozvíjet hrubou i jemnou motoriku.

PhDr. Jana Johnová Ph.D.
Odborná garantka projektu

Další dotazy

Kontaktní formulář

Všechny položky jsou povinné
Souhlasím se zpracováním osobních údajů
Používáním webu vyjadřujete souhlas s použitými cookies. Další informace