odklad ?

odklad ?

Bára
Bára
odklad ? | 24. 04. 2012

Dobrý den,synovi bude v létě 6let.Zápis do školy zvládl dobře,navštívili jsme i PPP,abych se ujistila,že i když patří mezi nejmladší,tak je pro školu zralý.Všechno umí,ve všem obstál,až na jedno a to je psaní.Postavu namaloval né úplně do detailů,jednu nohu u postavy namaloval tenší,druhou silnější...nedokáže psacím písmem předsat napsaný psací vzor určitých písmen a i těžko podle předlohy napíše nebo namaluje třeba kouř z komína....grafomotorický kurz máme za sebou,ale prý tam pořád ta ruka není dostatečně vypsaná.Doporučili nám kvůli tomu odklad,aby syn víc vyzrál a ten rok ve školce si to utužil.Jenže já bych ráda,aby do školy šel,naše školka mu prostě nic nedá,s předškolníma dětma pracují až teprve teď od dubna.........Myslíte,že za 4měsíce vyspěje a naučí se lépe psát......když se tomu budeme věnovat,budeme ruce uvolňovat,procvičovat a bude si denně (nebo skoro denně,nechci to násilnou formou) vyplňovat nějaké pracovní listy?Děkuji za odpověď

Dobrý den,


Vašeho syna osobně neznám, proto Vám nemohu potvrdit, že jsou pro něho 4 měsíce dostatečná doba. Mohu Vám jen napsat osobní zkušenost.  Část dětí dozrává pomaleji. Předčasné zaškolení se u některých dětí projevuje více až ve vyšším ročníku (např. 3. nebo 4. třída). Já sama mám v rodině s odkladem velmi dobrou zkušenost. Dítěti velmi prospěl. Ale určitě bych doporučila možný odklad konzultovat i ve školce, kde Vašeho syna znají dobře a případně se ještě obrátit na odborníka v PPP nebo pediatra.


Určitě nic nepokazíte, budete-li procvičovat ruku na tzv. uvolňovacích cvicích. Je třeba i uvolňovat cvičením (viz videa). Ale přesný postup grafomotorických cvičení konzultujte s odborníkem, který je může doporučit na základě osobní znalosti Vašeho syna.

PhDr. Jana Johnová Ph.D.
Odborná garantka projektu

Další dotazy

Kontaktní formulář

Všechny položky jsou povinné
Souhlasím se zpracováním osobních údajů
Používáním webu vyjadřujete souhlas s použitými cookies. Další informace