Plynulé čtení v 1.ročníku

Plynulé čtení v 1.ročníku

Monika
Monika
Plynulé čtení v 1.ročníku | 03. 02. 2012

Dobrý den, ráda bych se zeptala, odkdy je nutné plynulé čtení v 1. třídě?Dcera docela pěkně slabikuje, ale pomalu.Paní učitelkou je nám vytýkáno, že by měla číst vázaněji.Děti ve třídě prý čtou dle dcery rychleji, ale říkají si text nejdříve v duchu.Naše školačka si opravdu každou slabiku přečte, což mi přijde lepší než tiché čtení či odhadování významu.Mám za to, že plynulost přijde, jen je na ni u nás asi brzy.Pokud se mýlím, prosím ujasněte mi to.Děkuji Monika

Dobrý den,


děti v 1. pololetí 1. ročníku začínají vázaně slabikovat a postupně - v průběhu 2. pololetí (je to velmi individuální) přechází k plynulému čtení. Nácvik plynulého a správného čtení nebývá ukončen v 1. třídě, ale pokračuje i v průběhu 2. ročníku. Pokud by výrazné obtíže ve čtení mělo dítě i v říjnu v 2. ročníku, je vhodné poradit se s odborníkem (pracovník PPP).


Pro nácvik je vhodné věnovat se čtení pravidelně, ale pouze kratší dobu (v 1. ročníku 10 min nebo 2 x 10 minut - dle potřeby). Je vhodné, aby rodič u dítěte seděl, protože někdy dochází k chybám při čtení koncovek.

PhDr. Jana Johnová Ph.D.
Odborná garantka projektu

Další dotazy

Kontaktní formulář

Všechny položky jsou povinné
Souhlasím se zpracováním osobních údajů
Používáním webu vyjadřujete souhlas s použitými cookies. Další informace